2 maja 2014

1# Moja organizacja- kalendarz.

Zapewne nie tylko ja przypominam sobie o wielu, wcześniej już zaplanowanych rzeczach, w ostatnim momencie, bądź też całkowicie o nich zapominam. Taa … to problem wielu z nas. Jak go rozstrzygnąć? Odpowiedź na to jest banalnie prosta! Kalendarz. Tak, to cudeńko, w dzisiejszych czasach dostępne nie tylko w tradycyjnej, papierowej formie, ale również elektronicznej- na komórkę, jest bardzo przydatnym „narzędziem” do użytku wielofunkcyjnego. Kalendarz pomieści wszystko, co chcemy zapamiętać by zrobić w danym dniu, i wystarczy tylko mieć go przy sobie i sumiennie notować. Taa … to żmudna, lecz naprawdę efektowna praca, która już nie raz uratowała mnie przed poprawą sprawdzianu, brakiem zakupów spożywczych czy też po prostu zapomnieniem rozkładu jazdy mojego autobusu. Można w nim przecież zanotować wszystko co jest dla nas ważne. Istnieją tysiące ich form, duże małe, kolorowe, czarno-białe, dla uczniów, nauczycieli, całoroczne, na rok szkolny itp. Wybór jest naprawdę duży.

Jak dla mnie kalendarz powinien być przede wszystkim ładny. Tak, wiem, może to błahostka i nie estetyka jest jego celem, ale jako, że właśnie to najbardziej zachęca mnie to pisania w nim, taki właśnie kupuję. Co do jego wnętrza, musi być przyozdobione przeze mnie wszystkim czym się da. Po prostu musi wyglądać łanie wizualnie, ale również być praktycznym.

Zwykle zapisuję w nim moje ulubione cytaty z książek, ulubioną nutę, jakieś bazgroły, które rysuję gdy mi się nudzi na lekcji czy wklejam samoprzylepne karteczki z różnymi notatkami. Po prostu wszystko na co mam ochotę. Zwykle wygląda to jak jakieś postmodernistyczne bazgroły ale nic na to nie poradzę. Uwielbiam również pisać mój cel na dany dzień, jaki mam humor czy też po prostu jakieś słowo, które odzwierciedla mnie danego dnia.

A Wy korzystacie z kalendarzy czy też wystarcza Wam głowa? Jeśli korzystacie, to jakie preferujecie- te zwykłe czy też w telefonie? – A.


         
         
         

2 komentarze:

  1. Ja również prowadzę kalendarz, oczywiście papierowy i mogę przyznać, że jest niezwykle przydatny!
    mycrazytwistedworld.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. ja także prowadzę kalendarz TVD <3
    http://karola8399.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń